Pištoľ APX - Specwar.info 

Pištoľ APX

apx
Pištoľ APX. (Zdroj: wikipedia.org.)

Pištoľ APX legendárneho výrobcu Beretta bol predstavený začiatkom roku 2015 na svetoznámej výstave IDEX-2015. Niet pochýb, že jedným z cieľov výrobcu je konkurovať ostatným výrobcom v súťaži Modular Handgun System, v rámci ktorej americké ozbrojené sily plánujú nahradiť legendárnu služobnú zbraň M9 (Beretta 92FS). Američania požadujú zbraň modulárnej koncepcie s meniteľným kalibrom hlavne.

Rám pištole je z polymérov a rukoväť je ľahko odnímateľná, pričom sa môže nahradiť inou inej veľkosti. Zbraň má krátky záklz typu Browning a tzv. striker-fired spúšť. V základnej konfigurácii zbraň nemá manuálnu poistku, avšak v prípade záujmu je možné na zbraň namontovať obojručnú poistku. Zároveň je vybavená špeciálnym odpojovačom úderníka, ktorý uľahčuje bezpečné rozoberanie zbrane. Rám je osadený pevnými mieridlami, no zároveň aj lištou Picatinny MIL-STD 1913 pre umiestnenie ďalších doplnkov.

Dĺžka zbrane je 192 mm, dĺžka hlavne 108 mm, hmotnosť 760 g, kaliber 9x19 mm (17 - ranový zásobník), resp. .40SW (15 - ranový zásobník).

Autor: Tomáš Beňuš | Vložené 22.08.2016 |