SIG Sauer Mosquito - Specwar.info 

SIG Sauer Mosquito

SIG Sauer Mosquito
SIG Sauer Mosquito. (Zdroj: Wikipedia.org.)

Mosquito je poloautomatická pištoľ kalibru .22 Long Rifle z konštrukčnej kancelárie známej švajčiarskej zbrojovky Sig Sauer. De facto ide o zmenšenú verziu modelu P226, identický je tvar, úchop aj ovládacie prvky (s výnimkou poistky). Pištoľ je primárne určená na výcvik, aj keď je možné ju použiť ako obrannú zbraň.

Rám pištole je vyrobený z ľahkej hliníkovej zliatiny vystužený oceľovými vložkami. Pištoľ pracuje v dvojčinnom režime, záver je neuzamknutý dynamický. Všetky modely majú montážnu lištu pre svietidlo či laserový zameriavač. Pre značku SIG Sauer je trochu netradičné použitie obojstrannej manuálnej poistky v zadnej časti záveru v oblasti úchopových drážok. Odlišný je aj spôsob rozoberania a čistenia zbrane. Pre potreby americkúho trhu je zbraň vybavená na spodku rukoväti zámok proti zneužitiu zbrane.

Zásobník je jednoradový pre 10 nábojov a existujú dve hlavné varianty – Sport a Standard. Dĺžka zbrane je 207 mm (Sport)/183 mm (Standard), dĺžka hlavne 101 mm (Standard)/126 mm (Sport), hmotnosť 650 g (Standard)/740 g (Sport).

Autor: Tomáš Beňuš | Vložené 3. 4. 2015 |